• ZAKOŃCZENIE DZIAŁALNOŚCI GIMNAZJUM

Uroczyste zakończenie działalności odbędzie się 18.06

godz. 17-18.30 Część oficjalna (tylko delegacje klas 3a i 3b)

godz. 19-22 Spotkanie absolwentów i uczniów

• Zebranie ZAGROŻENIOWE

Informujemy, że w najbliższą środę o godzinie 18, odbędzie się zebranie zagrożeniowe. Rodziców uczniów w tej trudnej sytuacji prosimy o stawienie się na czas.

• Zdjęcia klasowe

Uwaga, w dniu 17.05, na 3 godzinie lekcyjnej odbędą się zdjęcia klasowe. Prosimy o stosowny ubiór. Ceny zdjęć według cennika podanego przez wychowawców.

• Harmonogram działań gimnazjalisty

Zostali Państwo już wcześniej poinformowani o kolejnych krokach, które należy podjąć, jednak prosimy o ponowne zapoznanie się z terminarzem dotyczącym rekrutacji. Poniżej zamieszczamy link do rekrutacji do szkół warszawskich jednak terminarz dla szkół pruszkowskich jest taki sam. Pruszków ma oddzielną rekrutację, dlatego jeśli zdecydują się państwo na wybór szkół w dwóch miastach (Warszawa i Pruszków) to na jednym wniosku nie zaznaczamy wszytkich szkół.

• Rajd Historyczny

Dnia 13 kwietnia, jak co roku, braliśmy udział w Rajdzie Historycznym organizowanym przez Hufca Pruszków. Pogoda nie dopisywała, ale mimo wszystko sprawnie wykonaliśmy wszystkie zadania. Czekamy na wyniki :)

• UWAGA! INFORMACJA O STRAJKU!

Drodzi rodzice,
    Jeśli w dniach 13.04 lub 14.04 nie będzie oficjalnej informacji w mediach o zakończeniu strajku nauczycieli, to w dniu 15.04 (i być może dłużej) zajęcia dydaktyczne nie będą się odbywać!

• HARMONOGRAM EGZAMINÓW

10 kwietnia - część humanistyczna oraz polonistyczna

11 kwietnia - część przyrodnicza i matematyczna

12 kwietnia - jeżyk nowożytny (angielski poziom podstawowy i rozszerzony)

Wyniki zostaną ogłoszone tydzień przed zakończeniem roku szkolnego

• EGZAMINY GIMNAZJALNE

W dniach 10,11,12 kwietnia odbędą się egzaminy gimnazjalne. Rozpoczną się o godz. 9.00 jednak uczniowie proszeni są o stawienie się najpóźniej o godz.8.30. Konieczne jest zabranie ze sobą ważnej, podstemplowanej legitymacji, dwóch długopisów z czarnym wkładem (na część matematyczną również linjkę). Możliwe jest wniesienie wody bez etykiety na butelce oraz pojedynczych chusteczek bez opakowania.

Wszystkim gimnazjalistom życzymy powodzenia i jak najwyższych wyników!

• Bal Gimnazjalny

Bal gimnazjalny odbędzie się 31 maja o godz.18.00 w lokalu "Ucieranie Treści" na ul. Obrońców Pokoju 8 w Pruszkowie. Planowane zakończenie o godz.23.00.

Prosimy o uregulowanie drugiej wpłaty (110 złotych)

• Dzień Językowy

27 marca obchodziliśmy wspólnie Dzień Językowy. W tym roku klasa 3a zajęła się językiem angielskim i kulturą brytyjską, natomiast klasa 3b językiem i kulturą rosyjską. Przedstawiciele obu klas przebierali się za charakterystyczne postacie lub obiekty obu państw. Oprócz tego spróbowaliśmy ich kuchni, tańczyliśmy i rozwiązywaliśmy quizy. Myślę, że było naprawdę ciekawie, dowiedzieliśmy się wielu rzeczy i miło powitaliśmy wiosnę.

• UWAGA! ZEBRANIE!

Dzień otwarty, który został ustalony na początku roku na dzień 27 marca, zostaje zamieniony na zebranie rodziców. OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!

• WPŁATY NA RADĘ RODZICÓW

SZANOWNI PAŃSTWO! Rada rodziców prosi o wpłacenie zadeklarowanych kwot do 30 kwietnia. Numer rachunku bankowego: 18801600032003001200127781

• UWAGA! ZEBRANIE EGZAMINOWE! OBOWIĄZKOWE!

20.02.2019

W dniu 20 lutego o godzinie 18 odbędzie się zebranie z Panią Dyrektor o zmienionych procedurach egzaminacyjnych. Obecność obowiązkowa!

• Egzaminy Próbne

28, 29 i 30 listopada nasza szkoła zmierzyła się z próbnymi egzminami z zakresu przedmiotów humanistycznych, przyrodniczych, matematyki, j.polskiego i angielskiego- na poziomach podstawowym oraz rozszerzonym. Wyniki zostaną podane przez nauczycieli prowadzących dane przedmioty.

• Święto Dziękczynienia

23 listopada obchodziliśmy Święto Dziękczynienia. Dowiedzieliśmy się o wielu wydarzeniach związanych z tym świętem, skosztowaliśmy indyka i pysznych ciast, i oczywiście świetnie się bawiliśmy.

• Święto Niepodległości

W tym roku obchodziliśmy wspólnie 100- tną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Obejrzeliśmy film na temat zmian w szkolnictwie na przestrzeni lat oraz film o mniejszościach narodowych na terenach okupowanej Polski, przygotowanych przez klasę 3a. Klasa 3b przygotowała prezentację ukazujące najważniejsze fakty i wydarzenia z zakresu oświaty i nauki z czasów I wojny światowej. Oprócz tego skosztowaliśmy przeróżne rodzaje szarlotek, dania mniejszości narodowych - czakczak, knedle i bliny.

Nie mogło zabraknąć karaoke "na patriotyczną nutę", a cała uroczystość została zwięczona zakopaniem listu dla przyszłycH pokoleń.

Zdjęcia [KLIKNIJ]

• Zmiany, zmiany, zmiany...

Od tego rouku inicjatywe prowadzenia strony internetowej przejęli nasi uczniowie:

Dziennikarz: Victoria Noorzai,

Administrator: Mateusz Socha oraz

Fotograf: Joanna Korwin-Kossakowska.

Będzie ona na bieżąco uzupełniana, także zapraszamy rodziców jak i uczniów, do odwiedzania jej częściej!

AKTUALNOŚCI PONIŻEJ

• Światowy dzień Osób Starszych

1 października 2018 roku obchodziliśmy wspólnie Dzień Osób Starszych. Pod opieką p. Zwierzchowskiego obie klasy rozdawały róże i składały życzenia starszym mieszkańcom Pruszkowa. Taki mały gest wzruszył wiele osób i nie mogły ukryć zdziwienia.

• Uroczystość w Dulagu 121

W piątek, 20 września oddawaliśmy hołd poległym w czasie I jak i II wojnie światowej, tym którzy znaleźli się w obozach zagłady, jak i tym którym udało się uciec, czyli wszystkim którzy za nas walczyli.

Tak jak wszystkie szkoły w Pruszkowie i harcerze, wystawiliśmy swój sztandar, aby uczcić i pokazać szacunek bohaterom. Nie była to zwykła uroczystość, emocje które nam towarzyszyły są nie do opisania.

• Wybory Samorządu Uczniowskiego 2018/19

Dnia 13.09. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącą została Sylwia Sierociuk z klasy 3B, vice-przewodniczącym Mateusz Socha, klasa 3A oraz zastępcą Michalina Potrapeluk, 3a.