Nawigacja

Informacja prawna

 • Dzień Dziecka

  Jak co roku w naszej szkole, pierwszy dzień czerwca obchodziliśmy bardzo wesoło. Był to dzień wolny od lekcji, tańczyliśmy m.in. belgijkę i poloneza. Oprócz tego miało miejsce karaoke, quiz wiedzy o Korczaku - patronie naszej szkoły, który wygrała klasa 2a. Na patio czekały na nas kiełbaski, przygotowane przez rodziców, radę pedagogiczną oraz p. Darka. Wszyscy bardzo miło spędzili czas, niektórzy pozowali również do zdjęć.

  Victoria Noorzai

  Fotografie

 • Lekcje o uzależnieniach i cyberprzemocy

  W dniach 21.05. i 23.05.-24.05. w naszej szkole odbyły się warsztaty dotyczące niebezpieczeństw, które towarzyszą nam każdego dnia. Przeprowadzili je specjaliści spoza szkoły, w tym p.Krzysztof Deputowski, bliski dla większości uczniów. Mogliśmy dowiedzieć się wielu nowych rzeczy, ale również pogłębić zdobytą już wcześniej wiedzę. 

  Victoria Noorzai

 • RODO

  25.05.2018

  Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016 679 z dnia 27 kwietnia z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich  danych  oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)

  KLAUZULA INFORMACYJNA DLA RODZICÓW UCZNIÓW

  Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), publikacja: 4.5.2016 PL Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej L 119,

  informuję, iż:

  1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest  Gimnazjum Nr 1 im. Janusza Korczaka w Pruszkowie, z siedzibą przy ul. Helenowskiej 3 w Pruszkowie, tel.: 22 759- 90-39, adres e-mail: gimnazjum1pruszkow@gmail.com
  2. Inspektorem Ochrony Danych jest Katarzyna Bajerska – sekretarz szkoły, tel.: 22 759-90 90, adres e-mail: gimnazjum1pruszkow@gmail.com
  3. Celem zbierania i przetwarzania danych jest realizacja zadań statutowych szkoły wynikających z uregulowań prawnych w szczególności Prawo Oświatowe, System Informacji Oświatowej (SIO)
  4. Odbiorcą danych są: upoważnieni pracownicy; oraz przedsiębiorstwa z którymi zawarto umowy powierzenia danych np.: Synergia Librus e-dziennik.
  5. Okres przetwarzania danych: dane ucznia przechowywane będą przez cały proces edukacji z godnie z obowiązującymi przepisami.
  6. Przysługuje Pani/ Panu prawo dostępu do treści danych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, żądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego tj Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
  7. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji zadań statutowych szkoły.
  8. Dane udostępniane przez Panią/ Pana nie będą podlegały udostępnianiu podmiotom trzecim. Odbiorcami danych będą tylko instytucje upoważnione z mocy prawa.
  9. Administrator danych nie będzie przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

   

 • Apel z okazji 3-ego Maja

  W piątek, 27 kwietnia, klasy 3a i 2b pod opieką nauczyciela historii, p. Jerzego Dziedzica, przygotowały apel z okazji Konstytucji 3-ego Maja. Mogliśmy dowiedzieć się czegoś nowego i wysłuchać pieśni towarzyszących temu wydarzeniu.

  Victoria Noorzai

  Fotografie

 • Rajd historyczny

  21 kwietnia, jak co roku, patrole z naszej szkoły zmierzyły się z trasami, podczas których czekały na nich zadania i zagadki związane z historią. Pogoda dopisywała, wszyscy wrócili uśmiechnięci. 

  Wyniki zostaną dostarczone szkole w czerwcu. 

  Victoria Noorzai

 • Egzaminy gimnazjalne

  18,19 i 20 kwietnia klasy trzecie, codziennie od godziny 9.00, zmierzały się ze sprawdzeniem własnej wiedzy. Pierwszego dnia z częścią humanistyczną, drugiego - z przedmiotami ścisłymi, a ostatniego -  z językiem angielskim. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia wszystkim trzecioklasistom!

  Victoria Noorzai

 • Wielkanoc w naszej szkole

   28.03. wspólnie obchodziliśmy Wielkanoc,wszyscy pracownicy szkoły oraz klasy 2 i 3 razem. Klasa 3a przygotowała krótkie przedstawienie, które rozśmieszyło nas do łez, oprócz tego mogliśmy wysłuchać informacji o świętach. Po poczęstunku gościła u nas ukraińska śpiewaczka, która przedstawiła nam własne interpretacje piosenek, pieśni, modlitw oraz wierszy. 

  Myślę, że był to wesoły, ale przede wszystkim bardzo udany dzień, który będziemy długo wspominać.

  Victoria Noorzai

  Fotografie

 • Dzień językowy

  Dnia 20.03. (wtorek) podczas 4 i 5 godziny lekcyjnej obchodziliśmy Dzień Językowy. Jak co roku był nietypowy, każda klasa zajęła się innym tematem. Zadaniem klas 3 był język migowy oraz esperanto. Klasy 2 zajęły się emotikonami oraz body language. Mogliśmy obejrzeć różne prezentacje, filmik i krótki skecz. Oprócz tego wspólnie zatańczyliśmy do piosenki "YMCA " i belgijkę. Każda z klas przygotowała potrawę z wylosowanych produktów, których tematem przewodnim było wspomaganie pracy mózgu.

  Victoria Noorzai

 • Zawody sportowe

  23.03.2018

  Nasza szkoła w ostatnich miesiącach brała udział w zawodach m.in. z piłki ręcznej, siatkowej oraz unihokeja. Niestety nie udało nam się wywalczyć żadnego miejsca na podium, jednak szykujemy się do kolejnych turniejów.

  Victoria Noorzai

 • Nadmierne korzystanie z komputera i Internetu przez dzieci i młodzież

  Szanowni Rodzice!
  W związku z realizacją szkolnego programu profilaktyki gorąco polecamy zapoznanie się z informacjami zawartymi w Poradniku: "Nadmierne korzystanie z komputera i Internetu przez dzieci i młodzież".
  Poradnik udostępniony jest na stronie: saferinternet.pl w zakładce: Materiały edukacyjne. (link do materiałów).

  Elżbieta Gałka - pedagog, Anna Marasek - psycholog.

 • Wigilia w naszej szkole

  Dnia 22.12.2017 r. obchodziliśmy wspólnie Wigilię. Klasy 3 przygotowały wzruszające przedstawienie, oczywiście nie obyło się bez kolęd. Po wspólnym kolędowaniu przyszedł czas na dzielenie się opłatkiem, a następnie klasa 2a opowiedziała o różnych zwyczajach świątecznych w Polsce, Rosji, Kanadzie i Australii. Każda klasa siedziała przy oddzielnym stole, jednak wszyscy świętowaliśmy razem. Warto też zwrócić uwagę i podziękować za prezenty od Rady Rodziców.
  Był to naprawdę mile spędzony czas, myślę, że zapadnie nam na długo w pamięci.

  Victoria Noorzai

 • Boże Narodzenie 2017 w Gimnazjum nr 1

  Świętujemy razem - uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły

  w piątek 22.12.2017 r. w godz. 9.00 - 12.00

  • 8.00 - 9.00 przygotowania w dolnej galerii (wspólne stoły)
  • 9.00 - 9.20 przedstawienie w górnej galerii
  • 9.30 - 12.00 spotkanie przy świątecznym stole, kolędowanie, opowieści o zwyczajach polskich i zagranicznych
  • 12.00 - 12.30 sprzątanie

  Każda klasa przygotowuje 3 sałatki i 3 ciasta, szkoła zakupi napoje, słodycze oraz serwetki, talerze itp.

  Stroje odświętne, nastroje radosne!!!

 • Zawody w tenisa stołowego

  Zawody z tenisa stołowego 

  W tym roku podczas zawodów z tenisa stołowego, które odbyły się w naszej szkole, udało nam się wywalczyć pierwsze miejsce. Następnie podczas zawodów powiatowych w Nadarzynie, zdobyliśmy czwarte miejsce.

  Victoria Noorzai

 • Dzień Szkocki w naszym gimnazjum

  Dzień Szkocki 

  Dnia 30.11. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Szkocki, tego dnia wszyscy ubrani byli w kratę. Zaczęliśmy od  wspólnego odśpiewania piosenki Auld Lang Syne, trzymając się za ręce. Następnie przyszedł czas na quiz przygotowany przez p.Dyrektor, pierwsze miejsce zajęła klasa 3a. Każda klasa musiała również przygotować informacje z różnych dziedzin (geografia, sławni Szkoci,ciekawostki i historia Szkocji). Potem przyszedł czas na pokaz mody szkockiej i zabawy sportowe - rzut "kłodą" oraz przeciąganie liny, gdzie swoich sił spróbowały też dziewczyny. Na sam koniec udaliśmy się na poczęstunek przygotowany przez uczniów, gdzie mogliśmy skosztować tradycyjnych dań szkockich.

  Victoria Noorzai

 • Informacja dla rodziców dzieci z niepełnosprawnościami

  Zapewnienie kompleksowej opieki nad dziećmi z niepełnosprawnościami jest jednym z priorytetów regionalnej polityki zdrowotnej w województwie mazowieckim. .... Więcej - SKM_Prezydenci.pdf

  Mazowiecki_Informator_dla_Rodzicow_i_Opiekunow_Dziecka_z_Niepelnosprawnoscia.pdf

 • Informacja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Pruszkowie

     Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pruszkowie w związku z wykryciem kolejnych dzików zarażonych wirusem Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF) w centralnej części województwa oraz zgodnie z wytycznymi Wojewody Mazowieckiego w tym zakresie, przekazuje w załączeniu  materiał informacyjny, z prośbą o rozpropagowanie w  jednostkach oświatowo-wychowawczych oraz umieszczenie na stronach internetowych.

       W związku z powyższym proszę o nasilenie działań edukacyjno-informacyjnych dotyczących ASF na podległym Państwu terenie ze szczególnym naciskiem na edukację dot. nie wyrzucania żywności i odpadów kuchennych w miejsca potencjalnie dostępne dla dzików.

        O terminie i formie przekazania informacji zwrotnej z podjętych działań edukacyjnych dotyczących wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń, zostaną Państwo powiadomieni w terminie późniejszym.

  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pruszkowie
  Dr n. med Agata Wolska-Adamczyk

  ASF.pdf

 • Dzień Szkocki

  W czwartek 30 listopada w naszej szkole odbędzie się Dzień Szkocki.
  Poszczególne klasy mają przygotować:

  • 2a - Sławni Szkoci
  • 2b - Ciekawostki o Szkocji
  • 3a - Historia Szkocji
  • 3b - geografia Szkocji

  Ponadto będziecie mogli popisać się umiejętnościami kulinarnym przygotowując tradycyjne szkockie danie. Nie obędzie się bez emocji podczas konkursu mody szkockiej, konkurencji sportowych, gier i zabaw.

  Obowiązuje strój w kratę!

  Victoria Noorzai

 • Dzień Niepodległości

  Dnia 10.11.2017r. w naszej szkole obchodzone było Święto Niepodległości. Na 3-ciej godzinie lekcyjnej, na galerii górnej, śpiewaliśmy przeróżne piosenki związane z zaborami oraz z dwudziestoleciem międzywojennym. Po wspólnym karaoke przyszedł czas na poczęstunek. Mogliśmy wypróbować tradycyjnych dań pochodzących z różnych regionów Polski, przygotowanych przez uczniów. Była to miła przerwa pomiędzy lekcjami, dzięki niej mogliśmy też spróbować innych kuchni, niekoniecznie tych, które jadamy na codzień. 

  Victoria Norzai 

 • Dzień otwarty

  18 października br. zapraszamy Rodziców na spotkania z nauczycielami i wychowawcami podczas dnia otwartego w naszym gimnazjum.

 • Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

  Dnia 13.10., jak co roku, obchodziliśmy tzw. Dzień Nauczyciela. Klasy III przygotowały apel, w którym przedstawiły z humorem życie codzienne uczniów i pracowników naszej szkoły. Choć był to piątek 13-ego, dzień ten nie był pechowy, ponieważ uczniowie nie byli pytani.

  Victoria Noorzai IIA

  Foto z telefonu

Aktualności

Kontakt

 • Gimnazjum Nr 1 im. Janusza Korczaka
  ul. Helenowska 3, 05-804 Pruszków
 • 22 759 90 39
  22 462 47 99
  Fax: 22 759 90 39

Galeria zdjęć