Nawigacja

 • Zmiany, zmiany, zmiany...

  Od tego rouku inicjatywe prowadzenia strony internetowej przejęli nasi uczniowie:

  Dziennikarz: Victoria Noorzai,

  Administrator: Mateusz Socha oraz

  Fotograf: Joanna Korwin-Kossakowska.

  Będzie ona na bieżąco uzupełniana, także zapraszamy rodziców jak i uczniów, do odwiedzania jej częściej!

  AKTUALNOŚCI PONIŻEJ

 • Światowy dzień Osób Starszych

  1 października 2018 roku obchodziliśmy wspólnie Dzień Osób Starszych. Pod opieką p. Zwierzchowskiego obie klasy rozdawały róże i składały życzenia starszym mieszkańcom Pruszkowa. Taki mały gest wzruszył wiele osób i nie mogły ukryć zdziwienia. 

  Zdjęcia [KLIKNIJ]

 • Uroczystość w Dulagu 121

  W piątek, 20 września oddawaliśmy hołd poległym w czasie I jak i II wojnie światowej, tym którzy znaleźli się w obozach zagłady, jak i tym którym udało się uciec, czyli wszystkim którzy za nas walczyli. 

  Tak jak wszystkie szkoły w Pruszkowie i harcerze, wystawiliśmy swój sztandar, aby uczcić i pokazać szacunek bohaterom. Nie była to zwykła uroczystość, emocje które nam towarzyszyły są nie do opisania. 

   

  Zdjęcia [KLIKNIJ]

 • Wybory Samorządu Uczniowskiego 2018/19

  Dnia 13.09. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącą została Sylwia Sierociuk z klasy 3B, vice-przewodniczącym Mateusz Socha, klasa 3A oraz zastępcą Michalina Potrapeluk, 3a.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19

  Dnia 3 września 2018 roku ostatni rocznik gimnazjalny rozpoczął naukę w klasie 3. Niektórzy stęsknieni, inni chcieliby jeszcze trochę odpocząć, przyszli aby zmierzyć się z kolejnym rokiem szolnym. W tym roku budynek szkoły dzielimy z klasami 5 ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pruszkowie.

  Sala lekcyjna klasy 3a - sala nr 8

  Sala lekcyjna klasy 3b - sala nr 9

  Victoria Noorzai

  Zdjęcia [KLIKNIJ]

 • Zakończenie roku szkolnego 2018

  W czwartek, jak i w piątek odbyły się zakończenia klas 3 i 2. Klasa 2a przygotowała przedstawienie ukazujące życie codzienne uczniów i nauczycieli. Nie zabrakło śmiechu, wzruszeń i oklasków. Wszyscy wyczekujący wakacji udaliśmy się na dwumiesięczny odpoczynek. 

  Klasom trzecim życzymy powodzenia w szkołach ponadgimazjalnych.

  Victoria Noorzai

  Zdjęcia [KLIKNIJ]

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

  Serdecznie zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego 21.06. oraz 22.06.br. Zakończenie klas trzecich odbędzie się w czwartek, o godz.17.30. Zakończenie klas 2 odbędzie się następnego dnia, w piątek, o godz. 9.00.

 • Bal klas trzecich

  Dnia 8.06. odbył się bal gimnazjalny. Uczniowie zatańczyli poloneza, bawili się świetnie, a na parkiecie królowały pudrowo - różowe sukienki. Wieczór ten zostanie zapamiętany na długo.
  Zdjęcia wykonała p. Agnieszka Koper.

  Victoria Noorzai

  Zdjęcia [KLIKNIJ]

   

 • Dzień Dziecka

  Jak co roku w naszej szkole, pierwszy dzień czerwca obchodziliśmy bardzo wesoło. Był to dzień wolny od lekcji, tańczyliśmy m.in. belgijkę i poloneza. Oprócz tego miało miejsce karaoke, quiz wiedzy o Korczaku - patronie naszej szkoły, który wygrała klasa 2a. Na patio czekały na nas kiełbaski, przygotowane przez rodziców, radę pedagogiczną oraz p. Darka. Wszyscy bardzo miło spędzili czas, niektórzy pozowali również do zdjęć.

  Victoria Noorzai

  Fotografie

 • Lekcje o uzależnieniach i cyberprzemocy

  W dniach 21.05. i 23.05.-24.05. w naszej szkole odbyły się warsztaty dotyczące niebezpieczeństw, które towarzyszą nam każdego dnia. Przeprowadzili je specjaliści spoza szkoły, w tym p.Krzysztof Deputowski, bliski dla większości uczniów. Mogliśmy dowiedzieć się wielu nowych rzeczy, ale również pogłębić zdobytą już wcześniej wiedzę. 

  Victoria Noorzai

 • RODO

  25.05.2018

  Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016 679 z dnia 27 kwietnia z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich  danych  oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)

  KLAUZULA INFORMACYJNA DLA RODZICÓW UCZNIÓW

  Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), publikacja: 4.5.2016 PL Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej L 119,

  informuję, iż:

  1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest  Gimnazjum Nr 1 im. Janusza Korczaka w Pruszkowie, z siedzibą przy ul. Helenowskiej 3 w Pruszkowie, tel.: 22 759- 90-39, adres e-mail: gimnazjum1pruszkow@gmail.com
  2. Inspektorem Ochrony Danych jest Katarzyna Bajerska – sekretarz szkoły, tel.: 22 759-90 90, adres e-mail: gimnazjum1pruszkow@gmail.com
  3. Celem zbierania i przetwarzania danych jest realizacja zadań statutowych szkoły wynikających z uregulowań prawnych w szczególności Prawo Oświatowe, System Informacji Oświatowej (SIO)
  4. Odbiorcą danych są: upoważnieni pracownicy; oraz przedsiębiorstwa z którymi zawarto umowy powierzenia danych np.: Synergia Librus e-dziennik.
  5. Okres przetwarzania danych: dane ucznia przechowywane będą przez cały proces edukacji z godnie z obowiązującymi przepisami.
  6. Przysługuje Pani/ Panu prawo dostępu do treści danych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, żądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego tj Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
  7. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji zadań statutowych szkoły.
  8. Dane udostępniane przez Panią/ Pana nie będą podlegały udostępnianiu podmiotom trzecim. Odbiorcami danych będą tylko instytucje upoważnione z mocy prawa.
  9. Administrator danych nie będzie przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

   

 • Apel z okazji 3-ego Maja

  W piątek, 27 kwietnia, klasy 3a i 2b pod opieką nauczyciela historii, p. Jerzego Dziedzica, przygotowały apel z okazji Konstytucji 3-ego Maja. Mogliśmy dowiedzieć się czegoś nowego i wysłuchać pieśni towarzyszących temu wydarzeniu.

  Victoria Noorzai

  Fotografie

 • Rajd historyczny

  21 kwietnia, jak co roku, patrole z naszej szkoły zmierzyły się z trasami, podczas których czekały na nich zadania i zagadki związane z historią. Pogoda dopisywała, wszyscy wrócili uśmiechnięci. 

  Wyniki zostaną dostarczone szkole w czerwcu. 

  Victoria Noorzai

 • Egzaminy gimnazjalne

  18,19 i 20 kwietnia klasy trzecie, codziennie od godziny 9.00, zmierzały się ze sprawdzeniem własnej wiedzy. Pierwszego dnia z częścią humanistyczną, drugiego - z przedmiotami ścisłymi, a ostatniego -  z językiem angielskim. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia wszystkim trzecioklasistom!

  Victoria Noorzai

 • Wielkanoc w naszej szkole

   28.03. wspólnie obchodziliśmy Wielkanoc,wszyscy pracownicy szkoły oraz klasy 2 i 3 razem. Klasa 3a przygotowała krótkie przedstawienie, które rozśmieszyło nas do łez, oprócz tego mogliśmy wysłuchać informacji o świętach. Po poczęstunku gościła u nas ukraińska śpiewaczka, która przedstawiła nam własne interpretacje piosenek, pieśni, modlitw oraz wierszy. 

  Myślę, że był to wesoły, ale przede wszystkim bardzo udany dzień, który będziemy długo wspominać.

  Victoria Noorzai

  Fotografie

 • Dzień językowy

  Dnia 20.03. (wtorek) podczas 4 i 5 godziny lekcyjnej obchodziliśmy Dzień Językowy. Jak co roku był nietypowy, każda klasa zajęła się innym tematem. Zadaniem klas 3 był język migowy oraz esperanto. Klasy 2 zajęły się emotikonami oraz body language. Mogliśmy obejrzeć różne prezentacje, filmik i krótki skecz. Oprócz tego wspólnie zatańczyliśmy do piosenki "YMCA " i belgijkę. Każda z klas przygotowała potrawę z wylosowanych produktów, których tematem przewodnim było wspomaganie pracy mózgu.

  Victoria Noorzai

 • Zawody sportowe

  23.03.2018

  Nasza szkoła w ostatnich miesiącach brała udział w zawodach m.in. z piłki ręcznej, siatkowej oraz unihokeja. Niestety nie udało nam się wywalczyć żadnego miejsca na podium, jednak szykujemy się do kolejnych turniejów.

  Victoria Noorzai

 • Nadmierne korzystanie z komputera i Internetu przez dzieci i młodzież

  Szanowni Rodzice!
  W związku z realizacją szkolnego programu profilaktyki gorąco polecamy zapoznanie się z informacjami zawartymi w Poradniku: "Nadmierne korzystanie z komputera i Internetu przez dzieci i młodzież".
  Poradnik udostępniony jest na stronie: saferinternet.pl w zakładce: Materiały edukacyjne. (link do materiałów).

  Elżbieta Gałka - pedagog, Anna Marasek - psycholog.

 • Wigilia w naszej szkole

  Dnia 22.12.2017 r. obchodziliśmy wspólnie Wigilię. Klasy 3 przygotowały wzruszające przedstawienie, oczywiście nie obyło się bez kolęd. Po wspólnym kolędowaniu przyszedł czas na dzielenie się opłatkiem, a następnie klasa 2a opowiedziała o różnych zwyczajach świątecznych w Polsce, Rosji, Kanadzie i Australii. Każda klasa siedziała przy oddzielnym stole, jednak wszyscy świętowaliśmy razem. Warto też zwrócić uwagę i podziękować za prezenty od Rady Rodziców.
  Był to naprawdę mile spędzony czas, myślę, że zapadnie nam na długo w pamięci.

  Victoria Noorzai

 • Boże Narodzenie 2017 w Gimnazjum nr 1

  Świętujemy razem - uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły

  w piątek 22.12.2017 r. w godz. 9.00 - 12.00

  • 8.00 - 9.00 przygotowania w dolnej galerii (wspólne stoły)
  • 9.00 - 9.20 przedstawienie w górnej galerii
  • 9.30 - 12.00 spotkanie przy świątecznym stole, kolędowanie, opowieści o zwyczajach polskich i zagranicznych
  • 12.00 - 12.30 sprzątanie

  Każda klasa przygotowuje 3 sałatki i 3 ciasta, szkoła zakupi napoje, słodycze oraz serwetki, talerze itp.

  Stroje odświętne, nastroje radosne!!!

Aktualności

Kontakt

 • Gimnazjum Nr 1 im. Janusza Korczaka
  ul. Helenowska 3, 05-804 Pruszków
 • 22 759 90 39
  22 462 47 99
  Fax: 22 759 90 39

Galeria zdjęć