• Dzień Szkocki

W czwartek 30 listopada w naszej szkole odbędzie się Dzień Szkocki.
    Poszczególne klasy mają przygotować:

• 2a - Sławni Szkoci
    • 2b - Ciekawostki o Szkocji
    • 3a - Historia Szkocji
    • 3b - geografia Szkocji

Ponadto będziecie mogli popisać się umiejętnościami kulinarnym przygotowując tradycyjne szkockie danie. Nie obędzie się bez emocji podczas konkursu mody szkockiej, konkurencji sportowych, gier i zabaw.

Obowiązuje strój w kratę!

Victoria Noorzai

• Dzień Niepodległości

Dnia 10.11.2017r. w naszej szkole obchodzone było Święto Niepodległości. Na 3-ciej godzinie lekcyjnej, na galerii górnej, śpiewaliśmy przeróżne piosenki związane z zaborami oraz z dwudziestoleciem międzywojennym. Po wspólnym karaoke przyszedł czas na poczęstunek. Mogliśmy wypróbować tradycyjnych dań pochodzących z różnych regionów Polski, przygotowanych przez uczniów. Była to miła przerwa pomiędzy lekcjami, dzięki niej mogliśmy też spróbować innych kuchni, niekoniecznie tych, które jadamy na codzień.

Victoria Norzai

• Dzień otwarty

18 października br. zapraszamy Rodziców na spotkania z nauczycielami i wychowawcami podczas dnia otwartego w naszym gimnazjum.

• Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Dnia 13.10., jak co roku, obchodziliśmy tzw. Dzień Nauczyciela. Klasy III przygotowały apel, w którym przedstawiły z humorem życie codzienne uczniów i pracowników naszej szkoły. Choć był to piątek 13-ego, dzień ten nie był pechowy, ponieważ uczniowie nie byli pytani.

Victoria Noorzai IIA

Foto z telefonu

• Zawody z piłki nożnej

Dnia 11.10. i 12.10 odbyły się zawody z piłki nożnej dziewcząt i chłopców. Naszej szkole udało się wywalczyć czwarte oraz trzecie (o włos drugie) miejsce. Zawody miały miejsce na boisku nieopodal naszego gimnazjum.

Victoria Noorzai IIA

• Piątek - "dzień z telefonem"

W bieżącym roku szkolnym "dniem z telefonem" są piątki. Można z nich korzystać na przerwach.

• Nocowanie w szkole

06.10.2017 w naszym  gimnazjum odbyła się impreza dla uczniów - nocowanie w szkole.
    O godzinie 17:30 wszyscy chętni do wspólnego spędzenia czasu zaczęli się zbierać i przygotowywać miejsca do spania.

Pierwszą atrakcją było wspólne oglądanie filmu. Po filmie nadszedł czas na dyskotekę. Wszyscy, którzy lubią tańczyć zerwali się i pobiegli na górną galerię, a pozostali mogli w dolnej galerii cały czas oglądać filmy.

Był też czas na zjedzenie pizzy i wypicie herbaty.  Na górnej galerii tańczyliśmy parę razy Belgijkę lub graliśmy w różne gry, które zorganizowała Pani Pawluczuk. Były to m. in. mafia, berek i krzesełka. Około godz. 4 rano dyskoteka się skończyła i wszyscy poszli na dolną galerię. Niektórzy już spali, niektórzy planowali to zrobić, a były też takie osoby które nie spały całą noc.
    Z rana ok. godziny 6:30 była pobudka. Wszyscy zaczęliśmy sprzątać, a następnie udaliśmy się do domów.

Joanna Korwin-Kossakowska 2a

• Sprzątanie Świata

Dnia 15 września, jak co roku, nasza szkoła wzięła udział w akcji "Sprzątanie Świata". Podczas dwóch lekcji gimnazjaliści z klas II i III wraz z opiekunami mogli odetchnąć od zajęć lekcyjnych, sprzątając m.in. plac zabaw na ul. Lalki oraz Park Żwirowisko. Zebraliśmy bardzo dużo odpadów, tym samym przyczyniając się do ochrony środowiska.

Victoria Noorzai​ kl. IIA

• Zebrania z rodzicami

13 września 2017 r. - zebranie organizacyjne (wybory do Rady Rodziców, deklaracje, ubezpieczenie i in.)

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2017 / 2018

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017 / 2018

odbędzie się:

04.09.2017r. o godzinie 9:00

• Rada Rodziców

Rada Rodziców prosi o dokonanie wpłat zadeklarowanych składek.
    Składki prosimy wpłacać na konto.
    Numer konta bankowego: BS Pruszków 18 8016 0003 2003 0012 0012 7781
    z dopiskiem: imię, nazwisko i klasa ucznia.
    Potwierdzenie dokonania wpłaty / przelewu prosimy wysyłać na adres e-mail: rada.rodzicow.gm1@gmail.com

"STOP Dopalaczom"

Informacje Pielęgniarki Szkolnej
    Gabinet pięlegniarki, Pani Doroty Chmieleckiej, znajduje się w budynku Szkoły Podstawowej Nr 2
    w Pruszkowie (ul. Jasna 2).
    Pani pielęgniarka przyjmuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00.
    Telefon do gabinetu: (22) 758 79 74 wew.19